Herri Ametsa
Ikastola

Ikastola txikia gara, familia handia osatzen dugu eta horrela jarraitu nahi dugu, denon partaidetzarekin ametsak gauzatzen eta amets berriak sortzen.

Antolaketa
Ikastola

Funtzionamendu egiturak

De acuerdo con los principios de la estructura organizativa del colectivo Ikastola, Herri Ametsa Ikastola, como cooperativa, tiene definidos y desarrollados, en la normativa interna, los principios de organización y funcionamiento:

KEI

ANTOLAKUNTZA- FUNTZIONAMENDU EGITURA

Oinarrizko esanahia

Funtzionamendu egituran garatzen dira ikastolaren Gobernu Egituran finkatutako xede, norabide eta helburuak.

Funtzionamendu egituran lau maila ditugu:

a) Funtzionamendu Eratzailea.

 

b) Funtzionamendu Pedagogikoa.

 

c) Funtzionamendu Administratiboa.

 

d) Zerbitzuen Funtzionamendua.

Historia
Ikastola

Sorreran, Herrera, Altza eta Intxaurrondo auzoetako hainbat familiak, herriko hizkuntzatik abiatuta eta hezkuntza euskaldun baten beharrak bultzatuta, ametsa egia bihurtu zuen 1966. urtean; gure ikastola jaio zen.

1970ko hamarkadan, Altza eta Intxaurrondoko ikastolekin bat eginik egon zen. Kokagune desberdinetatik igaro ondoren, 1976an Mendiolako mendian kokatu ginen eta hezkuntzaren ametsa naturarekin uztartzeko aukera izan genuen.

2004an, ilusioarekin eta elkarlanarekin jarraituz, ikastola kooperatiba integrala bihurtu zen, egungo guraso, sortzaile eta langile guztien familia sendotuz. Ikastolen Elkarteko kide gara eta Irakaskuntzako Kooperatiben Euskal Federazioan parte hartzen dugu.

Ikastolak 50 urte bete zituen 2017an eta luzaroan ere Herri Ametsa izaten jarraitu nahi dugu.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Taldeak

ZUZENDARITZA

Karlos Ibarzabal / Zuzendaria kibarzabal@herriametsa.com
Xabier Amilibia / Ikasketa burua xamilibia@herriametsa.com
Maddi Zubillaga / HHko koordinatzailea mzubillaga@herriametsa.com
Nerea Goikoetxea / LKko koordinatzailea ngoikoetxea@herriametsa.com
Arantza Iturrioz / DBHko koordinatzailea aiturrioz@herriametsa.com

ORIENTAZIOA

Xabier Amilibia / Ikasketa burua xamilibia@herriametsa.com
Gotzone Arbona / Orientatzailea garbona@herriametsa.com
Igor Rezola / PT irakaslea
Kristina Alvarez / LHko laguntzailea
Olatz Maiz / DBHko laguntzailea

AUTOBUSA

Ainhoa Etxeberria herriam@ikastola.eus
Naiara Goikoetxea
Jaione Lasa
Itziar Goñi
Berta Solano
Joseba Pulido
Idoia Urdangarin
Nagore Perez
Maria Seco
Xabier Gonzalez

JANGELA

Zuriñe Mariscal / Arduraduna zmariscal@herriametsa.com
Lurdes Herrero
Sonia Anton
Amagoia Arocena
Maider Atorrasagasti
Ainhoa Etxeberria
Rita Galdos
Naiara Goikoetxea
Jaione Lasa
Pilar Salaberria
Joseba Pulido
Nagore Perez
Xabier Gonzalez

MANTENUA

Iñaki Larunbe ilarunbe@herriametsa.com

GARBITASUNA

Idoia Esnaola herriam@ikastola.eus
Arantza Solaberrieta
Itziar Goñi
Arantza Blanco
Belen Rivero

IDAZKARITZA

Garbiñe Aranburu herriam@ikastola.eus
Garbiñe Amundarain

KONTSEILU ERREKTOREA

Kristina Arbona kristina@sukia.com
Izko Lekuona
Xabier Alvarez
Iñaki Hernandez
Xabier Amilibia
Maddi Zubillaga
Nerea Goikoetxea
Arantza Iturrioz
Zuriñe Mariscal
Izaro Sorarrain

KOMUNIKAZIOA

Marta Elvira melvira@herriametsa.com

Pin It on Pinterest

Share This